Borsa’da 6 ve 7 şubat işlemleri iptal edilecekmi

Borsa’da 6 ve 7 şubat işlemleri iptal edilecekmi
>

Borsa’da 6 ve 7 şubat işlemleri iptal edilecekmi

Borsa İstanbul’da 6 ve 7 Şubat’ta yapılan işlemlerin tamamının kapatılması konusunda sosyal medya platformlarında etkin faliyetler yapılıyor.

Altı ve 7 Şubat tarihlerinde tüm hisselerde çok büyük düşüş yaşanırken 8 Şubat’ta ise öğlen civarlarında borsa kapatılarak günün tamamında ki olan işlemlere iptal ettiler.

Ancak ülkemizde yaşanan doğal afet nedeniyle 400.000’e yakın kullanıcının afet bölgesinde olduğu tespit edildiğini düşünecek olursak bu 8 Şubat’ta iptal edilen tüm işlemlerin yetersiz olduğunu göstermekte.

Borsa yatırımcılarının istediği ise depremin olduğu günden itibaren yani 6 Şubat pazartesi gününden itibaren yapılan tüm işlemlerin iptal etmesi doğrultusunda ve ayrıca borsanın açılış süresi 15 Şubat tarihiden daha ileri tarihe bırakılmasını isteniyor.

Özellikle 6 ve 7 Şubat’tan sonra yapılan kredili alışların tamamının satış olması hacimsiz bir düşüş ve hisselerin değersiz bir paraya satılmaya çalışmasıyla kaynaklanan düşüşler 8 Şubat dur denildi.

Ortalama borsa da 400.000’e yakın yapımcının doğal afet nedeniyle zarar görmesi ve buna dayalı olarak borsanın açık kalması aynı zamanda ise yetkililerin etnik bir açıklama yapmaması borsa yatırımcısını üzüyor.

Borsa’da 6 ve 7 şubat işlemleri iptal edilsin

Zaten depremden zarar gören yaklaşık 400.000’e yakın yatırımcının bir de borsadan zarar görmesi veya rahmetli olmuşlarsa kalanların miraslarının bu şekilde çarçur edilmesi insanlık vicdanına ayrıca sayılmamaktadır.

Bu bakımdan ben şahsen İstanbul borsasının kesinlikle 6 Şubat itibaren işlemlerin yapılmamış sayılmasını çok istiyorum.

YORUMLAR YAZ