Yeni Halka Arz Edilen Hisse Alınırmı

Yeni Halka Arz Edilen Hisse Alınırmı
>

Bu yeni halka arzlar, tavan bozduktan sonra özellikle yeni yatırımcıyı oldukça bunaltıyor. Konu başlığımız yeni halka arz olan şirket hisseleri alınırmı. Evet alınabilir ancak 5 6 tavan veya 10 tavan sonra, yatırımcıların tabiri ile alım fırsatı verdiği yerden almak çoğu zaman üzecektir. Şimdi altta bunun sadece birkaç örneğini vereyim.

PASEU

Üstte gördüğünüz gibi paseu hissesi zirve fiyatı 96,40 görüp şu anda 59 civarları işlem yapıyor. Ve 96 civarlarından hisseye giren yatırımcılar oldukça sıkıntılı.

ASGYO

Üste örnek verecek olursak ASGYO adlı hisse arz edildikten sonra 29,80 gibi iki katına çıkıp tekrar 17 civarlarında işlem görmesi bize yeni arzların alım fırsatı verdiği yerlerde temkinli olmamızı çok iyi hatırlatıyor.

Borsa nın bilinçli yatırımcıları bunları bilir zaten. amacımız küçük yatırımcının ve yeni borsaya giren yatırımcılarının bilgise sunmak için açılan konudur. Verdiğimiz örnekler hisseyi veya hisseleri kötülemek için değil, sadece son yıllarda yeni arzlardan başa bela almamalrı içindir.

Yeni halka arzları nerden almak lazım

10 tavan yapan bir hisseyi almak oldukça risklidir. En önemli ilk arzdan girenler net kar yaparken yeni girenler bi okadar olmasada kesinlikle terste kalacaktır. O yüzden ilk arzlara girilir ama çok şişmiş bir hisseye girilmez düşmesi beklenilir.

YORUMLAR YAZ